top of page

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

TERVPÁLYÁZATI FELTÉTELEK

Országos nyílt titkos hallgatói ötletpályázat

 

TERVPÁLYÁZAT LEBONYOLÍTÁSÁNAK MENETE

Tervpályázati anyag kiadása: 2016. október 28-től

Kérdések beküldésének határideje: 2016. november 10.

Kérdésekre adott válaszok határideje: 2016. november 17.

Beadási határidő: 2017. január 16.

Eredményhirdetés: 2017. január 30.

Díjkiosztás: 2017. február 10.

 

JELENTKEZÉS FELTÉTELEI

Ötletpályázat Magyarország valamennyi felsőfokú építész-, tájépítész- és
településmérnök képző oktatási intézményének nappali és levelező tagozatos és doktorandusz hallgatói részére.

 

ZSŰRI, BÍRÁLÓ BIZOTTSÁG

Varga Ákos, SPM Hungary Ingatlanfejlesztő Kft.

Uzsoki András, SPM Hungary Ingatlanfejlesztő Kft.

Blaskovich Ákos, a NOAH ház feltalálója

Rohoska Csaba, DLA építész

Laczó Zoltán, építész

Sipos Kata, tájépítész

A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA

SPM Hungary Ingatlanfejlesztő Kft.

A PÁLYÁZATBÓL VALÓ KIZÁRÁS ESETEI

A Kiíró a pályázatból kizárja a határidő után beérkezett pályaművet, és kizárhatja a pályázati kiírásban meghatározott tartalmi és formai követelményeket nem teljesítő pályaművet. Hiánypótlásra nincs mód.

 

A PÁLYÁZAT CÉLJA

SPM Hungary Ingatlanfejlesztő Kft. közeli fejlesztési tervéhez keres kreatív, építész-tájépítész gondolatokat, terveket egy újonnan építendő családi házas lakókörnyezet kialakításához.

A pályázat célja, hogy az inspiratív ötletek segítségével a frissen épült lakókörnyezet egységet, nyugalmat sugározzon, lehetőséget adva a későbbi bővítésekre.

Az újonnan létesülő falu építészeti karakterének a megfogalmazása Budapest agglomerációjában található: olyan falukép tervezése a cél, ahol a közösségi élet és a rekreáció központi szerepet kap.

Valamint kis változtatásokkal egységes, de mégsem unalmas falukép tud létrejönni.

És felvetéseket várunk arra vonatkozóan, hogy a mai fiatal családoknak milyen közösségi terekre van szüksége ahhoz, hogy vonzóvá váljon számukra a vidéki élet. Az együttélés hogyan képzelhető el egy jövőbeli faluban?

 

A terv tartalmazza az alábbiakat

  • korszerű vidéki házak tervezése előregyártott elemekből;

  • változatos utcakép megteremtése;

  • variálhatóság, bővíthetőség lehetősége;

  • a házak a többféle megjelenés ellenére, azok egységes képet alkotva emeljék a faluképet;

  • szem előtt tartva a tervezésből adódó kívánalmakat: fenntarthatóság, tájolás, energiatudatosság, gazdaságos megvalósíthatóság, megújuló engergiaforrások felhasználása;

  • közösségi funkciók meghatározása.

 

TERVEZÉSI FELADAT

A kijelölt falurészleten a variálhatóság bemutatása 5 házra vetítve. Utcakép bemutatása növényzettel, utcabútorokkal, utcaburkolattal. A házakban 4-6 fős családok laknak majd 100-150 nm-es alapterületen. Közösségi funkciók meghatározása.

 

• Utcakép megjelenése

• Építészeti karakter meghatározása

• Tájépítészeti megfogalmazás

 

BEADANDÓ MUNKARÉSZEK

Az ötletpályázatra beadható minden olyan faluépítészeti, építészeti, tájépítész elképzelés, mely a fenti pontban meghatározott felvetésekre, programpontokra érdemben válaszol, azokra reagál. Beadandó az enkisfalum@gmail.com elektronikus postacímre megküldve 5 db összefűzött A3-as méretű, fekvő formátumú, 300 dpi-s felbontású tervlapok (a tömörítés módja olyan legyen, hogy a képek méretei egyenként ne haladják meg a 15 MB-ot).

Az eredményhirdetésre egy kiállítással egybekötött, ünnepélyes esemény keretében kerül sor 2017. február 10-én, a későbbiekben meghirdetett helyen és időpontban.

 

A tervlapok tartalma

• helyszínrajz m=1:500-as léptékben;

• háztípus(ok) bemutatása m=1:200-as léptékben: alaprajz, homlokzatok;

• látványrajzok a házról, utcáról a megértéshez szükséges mennyiségben;

• műleírás (max. 1000 karakter).

 

A tervlapokon felül további rajzok, makettek készíthetők, melyekkel az egyes pályázók maguk határozzák meg, hogy milyen módon és milyen eszközökkel tudják a legátfogóbban és a legérthetőbben bemutatni víziójukat, a meghatározott formátumok betartásával.

 

A TERVPÁLYÁZAT TITKOSSÁGÁNAK BIZTOSÍTÁSA

A tervpályázat titkosságát weboldal üzemeltetője vállalja. A pályázók a regisztráció során egyéni kódot adnak meg. A pályázat benyújtásakor a kódot valamennyi tervlapon szerepeltetni kell, azonban semmi más ismertetőjelet nem szabad feltűntetni a pályamunkákon. A pályaművek pontos beazonosítására az eredményhirdetést követően kerül sor, amikor a weboldal üzemeltetője a Kiírónak átadja a kódokhoz tartozó neveket és elérhetőségeket.

 

A TERVPÁLYÁZAT DÍJAZÁSA

A beérkezett tervek díjazására összesen 300.000 Ft áll rendelkezésre. A bíráló bizottság a megfelelő színvonalú pályaművek beérkezése esetén a rendelkezésre álló teljes összeget kioszthatja a legjobb és megvalósításra szánt művek között.


A pályázóknak a pályázat honlapján való regisztráció során nyilatkozniuk kell arról, hogy nem nyert pályamunka esetében hozzájárulnak-e a tervek nyilvánosság előtti bemutatásához. A Kiíró szándéka, hogy a zsűri által legjobbnak ítélt terv(ek) tervezői a megvalósuló projekt készítésében részt vegyenek.

 

A Kiíró a pályázatot eredménytelennek minősíti, amennyiben a bíráló bizottság egyetlen pályaművet sem talál díjazásra alkalmasnak, és csökkentheti a díjazásra fordított összeget, ha a pályázatot a hasznosíthatóság szempontjából csökkent értékűnek minősíti.

 

SZERZŐI JOGOK

A jelen pályázat keretében létrehozott alkotás a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény értelmében szerzői jogi védelem alá tartozik. A pályázattal kapcsolatban rendelkezésre bocsátott, jogi oltalomban részesíthető szellemi alkotások tekintetében a Kiíró a kizárólagos felhasználási jogát kiköti, amelyhez a Pályázó hozzájárul. (A Pályázó a szellemi alkotást csak jelen pályázati kiírás teljesítése érdekében használhatja fel, harmadik személlyel nem közölheti.) A szellemi alkotást a Kiíró további ellenszolgáltatás nélkül átdolgozhatja, többszörözheti, illetve a felhasználási engedélyt harmadik személyre átruházhatja és harmadik személynek további engedélyt adhat a mű felhasználására. A kizárólagos felhasználói jog ellenértékeként felek az elnyert díjazás összegét határozzák meg.

MELLÉKLETEK

  • helyszínrajz dwg

bottom of page